Səfir Fəxrəddin Qurbanov Xorvatiyanın Baş nazirinin müavini və Müdafiə naziri Damir Krstiçeviç ilə görüşmüşdür.
19 Mart 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Xorvatiya Respublikasındakı səfiri Fəxrəddin Qurbanov Xorvatiyanın Baş nazirin müavini və müdafiə naziri Damir Krstiçeviç ilə görüşmüşdür.
Görüş zamanı Xorvatiya Respublikası və Azərbaycan Respublikası arasında dostluq münasibətlərinin qurulduğu təsdiqlənmişdir. Qeyd olunmuşdur ki, müdafiə sahəsində əməkdaşlıq indiyədək az intensivliyə baxmayaraq, əsasən hərbi-texniki əməkdaşlıq sahəsində əməkdaşlığı gücləndirmək üçün qarşılıqlı maraq mövcuddur.
Nazir D.Krstiçeviç cari ilin 10-12 aprel tarixlərində Xorbvatiyanın Split şəhərində keçiriləcək Silah və Silahlar üzrə Adriatik Ordu Sərgəsi (ASDA 2019) Azərbaycan tərəfini dəvət etmişdir.
Tərəflər Cənubi Şərqi Avropada və Cənubi Qafqazdakı təhlükəsizlik vəziyyətinə dair fikir mübadiləsi aparmışlar.

Ambassador F.Gurbanov met with with Croatian Deputy Prime Minister and Defence Minister Damir Krsticevic
On March 19, 2019 Ambassador of the Republic of Azerbaijan to Croatia Fakhraddin Gurbanov met with Croatian Deputy Prime Minister and Defence Minister Damir Krsticevic.
During the meeting the sides reiterated the friendly relations between the Republic of Croatia and the Republic of Azerbaijan. It was noted that, despite the low intensity of cooperation in the field of defence, there is mutual interest to strengthen cooperation in the field of military-technical cooperation.
Minister D.Krsticevic invited the Azerbaijani side to the Adriatic Sea Defence and Aerospace Exhibition - ASDA 2019 to be held in Split, Croatia on April 10-12.
The sides exchanged the views on the security situation in South East Europe and the South Caucasus.