"Xocalıya ədalət" Beynəlxalq Kampaniyası və Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu xarici fotoqraflar üçün "Truth Photographers" layihəsinin təqdimatını elan edir.
Layihənin əsas məqsədi 15-20 fevral 2019-cu il tarixlərində xarici ölkələrdə yaşayan nüfuzlu gənc fotoqrafların ölkəmizə dəvət olunması və onların obyektivləri vasitəsilə Xocalı soyqırımından xilas olan ailələrin, insanların hekayələrinin dünyaya çatdırılmasıdır.
Layihədə iştirak etmək istəyənlər online müraciət edə bilərlər (http://youthfoundation.az/truthinphotos).
Ərizə üçün son tarix 5 fevral 2019-cu ildir.
Fotoqraflar Azərbaycana səfər edəcək və Xocalı soyqırımı qurbanlarının dəhşətli hadisələrinin şahidləri ilə görüşəcəklər. Fotoqraflar öz ölkələrinə qayıtdıqdan sonra fotoşəkillərin sərgisini təşkil etməyə dəvət olunur.
Ziyarət edən fotoqrafların bütün səyahət və məskunlaşma xərcləri Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondu tərəfindən qarşəlanacaq.

"Truth Photographers" project for foreign photographers
“Justice for Khojaly” International Awareness Campaign and the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan (Azərbaycan Gənclər Fondu / Azerbaijan Youth Foundation) announce the launch of "Truth Photographers" project for foreign photographers.
The core purpose of the project, to be held from 15th to the 20th February 2019 is to spread the word about the true story of Khojaly genocide survivors through the lens of young and talented foreign photographers. Those wishing to take part in the project can apply online (http://youthfoundation.az/truthinphotos). Deadline for applications is 5 February, 2019.
Number of selected photographers will be limited to 10. The photographers will travel to Azerbaijan and meet Khojaly genocide survivors, as well as witnesses of the horrific event. Photographers are requested to organise exhibitions of the photos upon the return to their home countries.
All travel and accommodation expenses of the visiting photographers will be covered by the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan.