Azərbaycan və Xorvatiya prezidentlərinin təkbətək görüşü
Rəsmi qarşılanma mərasimindən sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Xorvatiya Respublikasının Prezidenti xanım Kolinda Qrabar-Kitaroviç ilə təkbətək görüşü olub.
Görüşdə Xorvatiya Prezidentinin Azərbaycana səfərinin əhəmiyyəti vurğulandı. Dövlətimizin başçısı bu ilin əvvəlində Londonda keçirilən “Suriyaya və regiona dəstək” konfransı çərçivəsində Prezident Kolinda Qrabar-Kitaroviç ilə görüşünü və Xorvatiyaya səfərlərini xatırlatdı, ölkələrimiz arasında bütün sahələrdə əlaqələrin yüksək səviyyədə olduğunu dedi.
Azərbaycana səfər etməkdən məmnunluğunu bildirən Xorvatiya Prezidenti səfər çərçivəsində keçiriləcək biznes forumun önəmini vurğuladı. Prezident Kolinda Qrabar-Kitaroviç Xorvatiya şirkətlərinin Azərbaycanda fəaliyyət göstərməkdə maraqlı olduqlarını qeyd etdi.
Söhbət zamanı ikitərəfli əlaqələrin müxtəlif sahələrdə genişləndirilməsi üçün yaxşı imkanların olduğu bildirildi. Münasibətlərimizin bundan sonra da inkişaf etdiriləcəyinə əminlik ifadə olundu.

Presidents of Azerbaijan and Croatia one-on-one meeting
After the official welcoming ceremony, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of the Republic of Croatia Kolinda Grabar-Kitarovic have had a one-on-one meeting.
The importance of the Croatian President`s visit to Azerbaijan was emphasized during the meeting. President Ilham Aliyev recalled his meeting with Croatian President Kolinda Grabar-Kitarovic on the sidelines of the “Supporting Syria and the Region” conference in London early this year as well as his visits to Croatia. The head of state said the two countries enjoyed high-level ties in all areas.
Croatian President Kolinda Grabar-Kitarovic said she was pleased to be visiting Azerbaijan. She underlined the importance of the business forum to be held as part of the visit. President Kolinda Grabar-Kitarovic said Croatian companies were interested in operating in Azerbaijan.
They said there were good opportunities for the expansion of Azerbaijan-Croatia relations in various areas, and expressed confidence that the bilateral ties would continue to develop.