Səfir F.Qurbanov Xorvatiya İqtisadi Palatasının prezidenti c-b. Luka Buriloviç ilə görüşmüşdür.
25 sentyabr 2018-ci il tarixində səfir F.Qurbanov Xorvatiya İqtisadi Palatasının prezidenti cənab Luka Buriloviç ilə görüşmüşdür. Səfir ticarət dövriyyəsinin iki ölkə arasında mövcud strateji tərəfdaşlıq və dostluq münasibətlərinin səviyyəsini tam əks etdirmədiyini bildirmişdir.
F.Qurbanov 2018-ci ilin sentyabr ayının 5-6 tarixlərində Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Xorvatiyaya rəsmi səfərini xatırladaraq, səfər çərçivəsində yüksək səviyyəli görüşlər zamanı müxtəlif sahələr üzrə iki ölkə arasında əməkdaşlığın genişləndirilnməsi istiqamətində qarşılıqlı razılığın ifadə edilməsinin iqtisadi-ticarət əlaqələrinin inkişafına yeni təkan verəcəyinə inandığını bildirmişdir.
Görüş zamanı iqtisadi-ticarət sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi perspektivləri haqqında fikir mübadiləsi aparılmışdır.

The Ambassador of Azerbaijan met with the President of the Croatian Economic Chamber.
On 25 September 2018, Ambassador F.Gurbanov met with Mr. Luka Burilovich, President of the Croatian Economic Chamber. The ambassador noted that the current trade turnover does not fully reflect the existing strategic partnership and friendly relations between the two countries.
F.Gurbanov recalled the official visit of the President of the Republic of Azerbaijan to Croatia on 5-6 September 2018 and expressed his confidence that mutual consent on the expansion of cooperation between the two countries during the high level meetings would give a new impetus to the development of economic and trade relations.
During the meeting, the sides exchanged views on the prospects of expanding economic and trade cooperation.