Mətbuat şərhi 30 iyun 2016
İstanbulun Atatürk hava limanında törədilmiş terror aktları ilə bağlı Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat açıqlaması
28 iyun 2016-cı il tarixində İstanbulun Atatürk hava limanında törədilmiş qanlı və xain terror aktlarını kəskin şəkildə lənətləyirik. Bu terror aktları nəticəsində həyatını itirənlərin ailələrinə və yaxınlarına, qardaş Türkiyə xalqına dərin hüznlə baş sağlığı verir və yaralananların tezliklə şəfa tapmasını diləyirik.
Terrorizmdən əziyyət çəkən dövlət kimi Azərbaycan Respublikası terrorizmin bütün forma və təzahürlərini qəti şəkildə pisləyir və terrorizmə qarşı mübarizədə qardaş Türkiyə ilə həmrəyliyini bir daha ifadə edir.

Press release 30 June 2016
Press Release of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on terror acts perpetrated at the Ataturk International Airport of Istanbul
Press Release on terror acts perpetrated at the Ataturk International Airport of Istanbul
We in strongest terms condemn the heinous and treacherous terror acts perpetrated at the Ataturk International Airport of Istanbul on June 28, 2016. We extend our heartfelt condolences to the brotherly People of Turkey and the families and relatives of those who lost their lives at these terror acts. We also wish for a speedy recovery to the wounded.
The Republic of Azerbaijan, as a country suffering from terrorism, condemns terrorism in all its forms and manifestations. We also reiterate our solidarity with brotherly Turkey in the fight against terrorism.