23 aprel 2018-ci il tarixində səfir Fəxrəddin Qurbanov Xorvatiyanın Koprivnitsa şəhərinə işgüzar səfər etmişdir.
Səfər zamanı Koprivnitsa şəhərinin meri Mişel Yakşiç səfir F.Qurbanovu qəbul etmişdir. M.Yakşiç şəhərin tarixi haqqında qısa məlumat vermişdir. Daha sonra mer Koprivnitsanın müasir dövrdə əsasən sənaye şəhəri olduğunu qeyd edərək burada mövcud imkanlar haqqında danışmışdır.
Cənab Yakşiç şəhərdə qida sənayesi üzrə Avropada çeşidli məhsulları ilə tanınan “Podravka” şirkətinin baş ofisinin yerləşdiyini qeyd etmişdir.
Koprivnitsaya səfər çərçivəsində Podravka şirkətinin baş ofisinə və “Fran Galovic” gimnaziyasına tanışlıq səfərləri təşkil olunmuşdur.

On 23 april 2018, Ambassador Fakhraddin Gurbanov paid a working visit to the city Koprivnitsa, Croatia.
During the visit, the Ambassador was received by Koprivnitsa mayor Michel Yaksic.
M.Yaksic briefed the Ambassador about the history of the city, noting that Koprivnitsa is mainly an industrial city and spoke about the existing opportunities in the region.
Mr. Yaksic said that the head office of the well known in Europe for its variety of products food company "Podravka" is located in Koprivnitsa.
Within the framework of the visit a study visit was organized to the head office of the company and to "Fran Galovic" school.