19 aprel 2018-ci il tarixində Səfir F.Qurbanov Xorvatiya Parlamentinin Parlamentlərarası Əməkdaşlıq Komitəsinin sədri xanım Romana Yerkoviç ilə görüşmüşdür.
Görüş zamanı Xorvatiya ilə Azərbaycan arasında ikitərəfli və parlamentlərarası əlaqələrə dair fikir mübadiləsi aparılıb. Səfir F.Qurbanov Dağlıq Qarabağ münaqişəsi, cəbhə xəttində Ermənistan tərəfində törədilən təxribatlar barədə, həmsöhbətlərinə məlumat vermiş və Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin beynəlxalq hüquq, dövlətlərin ərazi bütövlüyü, suverenliyi və sərhədlərin toxunulmazlığı prinsipləri əsasında həll edilməsinin vacib olduğunu vurğulamışdır.
Xanım Romana Yerkoviç Xorvatiyanın Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü dəstəklədiyini vurğulayıb.
Görüşdə iki ölkə arasında beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində səmərəli əməkdaşlığın səviyyəsindən söhbət açılıb, Azərbaycanın “Ekspo 2025”ə ev sahibliyi etməsi üçün namizədliyinin Xorvatiya tərəfindən dəstəklənəcəyinə ümid ifadə edilib.

19 April 2018 Ambassador Fakhraddin Gurbanov met with Chairwoman of the Inter-Parliamentary Committee of Croatia`s Parliament Romana Yerkovic.
19 April 2018 Ambassador Fakhraddin Gurbanov met with Chairwoman of the Inter-Parliamentary Committee of the Parliament of the Republic of Croatia, Ms. Romana Yerkovic.
During the meeting bilateral and inter-parliamentary relations between the two countries was discussed.
The ambassador spoke of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict and the provocations recently committed by the Armenians on the frontline. F.Gurbanov said it was important that the international community speed up efforts to resolve the conflict.
Croatia supports the territorial integrity of Azerbaijan,” said Romana Yerkovic as she met with Azerbaijan’s ambassador Fakhraddin Gurbanov.
Speaking of cooperation within international organizations, ambassador Gurbanov expressed his confidence that Croatia would support Azerbaijan`s bid to host the Expo 2025.