Milad və Yeni il Bayramı Xeyriyyəsi
21 dekabr 2020-ci il tarixində Səfirlik tərəfindən Xorvatiyada milli azlıqları təmsil edən “Kali Sara” Birliyinin rəhbəri x-m. S.Krcmar və millət vəkili c-b. V.Kaytaziyə qida məhsullarından ibarət bayram qutuları təqdim edilmişdir. Sözügedən yardım Milad və Yeni İl bayramı öncəsi “Kali Sara” tərəfindən imkansız ailələrə paylanması üçün nəzərdə tutulmuşdur.
Təqdimetmə mərasimində ilk öncə F.Qurbanov təşkilatın rəhbəri S.Krcmar və təsisçisi V.Kaytaziyə Səfirliklə uzun sürən əməkdaşlığa görə təşəkkür etmiş və Birlik tərəfindən milli azlıqların hüquqlarının qorunması üzrə görülən işləri yüksək qiymətləndirmişdir. F.Qurbanov təqdim edilmiş bayram sovqatını ehtiyacı olan ailələrə paylanmasında köməklik üçün “Kali Saraya” minnətdarlığını bildirmiş və əməkdaşlığın gələcəkdə də davam edəcəyinə əminliyini ifadə etmişdir.
V.Kaytazi təşkilatın adından təqdim edilən ərzaq qutularını ən çox ehtiyacı olan ailələrə çatdıracaqlarını bildirmişdir. O qeyd etmişdir ki, belə bir çətin zamanda Azərbaycan Respublikasının Səfirliyinin diqqəti çox təqdirəlayiqdir və hazırki xeyriyyə tədbirinin bayram payını alan insanların ovqatına çox müsbət təsiri olacaqdır.

Christmas and New Year Donation
On December 21, 2020 the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Zagreb presented holiday boxes of food products to the Roma Association in the Republic of Croatia "Kali Sara". The donated aid was intended to be distributed by Kali Sara to needy families before Christmas and New Year.
At the presentation ceremony Ambassador F. Gurbanov expressed his gratitude to the head of the organization S.Krcmar and its founder V.Kaytazi for their long-term cooperation with the Embassy and praised the work done by the Organization. F.Gurbanov also thanked “Kali Sara” for its assistance in distributing the holiday gifts to needy families and expressed his confidence that cooperation would continue in the future.
V.Kaytazi said that in these difficult times for our friendly countries, he was very glad that the Embassy remembered their members. He added that Kali Sara would distribute the packages to those who need them most.