Osiyek-Baranya vilayətində Beynəlxalq İpək Yolu Festivalı çərçivəsində Azərbaycan Dövlət Mahnı və Rəqs Ansamblı iştirak etmişdir
14-16 iyun 2019-cu il tarixində Azərbaycanın Xorvatiyadakı Səfirliyinin təşkilatçılığı və Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinin dəstəyi ilə Xorvatiyanın Osiyek-Baranya vilayətində Beynəlxalq İpək Yolu Festivalı çərçivəsində Azərbaycan Dövlət Mahnı və Rəqs Ansamblının 11 nəfərlik rəqs qrupu iştirak etmişdir.
Tədbirin əsas məqsədi müxtəlif xalqlar arasında dialoqun inkişafı və Böyük İpək Yolunun keçdiyi ölkələrdə formalaşmış unikal mədəniyyətlərin təbliğ edilməsindən ibarət olmuşdur.  Festival çərçivəsində "İpək Yolu" ölkələrinin bədii filmlərinin nümayişi, eləcə də milli musiqi, rəqs, mətbəx və digər mədəni tədbirlər keçirilmişdir.
Bu il keçirilən İpək Yolu Festivalında Azərbaycan incəsənət nümayəndələri yanaşı Türkiyə, Rusiya, Çin, Qazaxıstan, İran, Monqolustan və Hindistandan sənətçilər qatılmışlar.
Azərbaycan Dövlət Mahnı və Rəqs Ansamblının rəqs qrupu təşkil edilmiş konsert proqramlarında müxtəlif milli rəqslər təqdim etmişlər və xorvat tamaşaçıları tərəfindən maraq və rəğbətlə qarşılandılar.

The Azerbaijan State Song and Dance Ensemble participated in the International Silk Road Festival in Osijek-Baranya county, Croatia
On June 14-16, 2019, the Azerbaijan State Song and Dance Ensemble participated in the International Silk Road Festival in Osijek-Baranya, Croatia, organized by the Embassy of Azerbaijan in Croatia and supported by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan.
The main purpose of the event was to promote dialogue between different peoples and to promote the unique cultures formed in the countries of the Great Silk Road. As part of the festival, there were screenings of feature films of the Silk Road countries, as well as national music, dance, cuisine and other cultural events.
This year artists from Turkey, Russia, China, Kazakhstan, Iran, Mongolia and India attended the Silk Road Festival.
The dance group of the Azerbaijan State Song and Dance Ensemble performed various national dances in the concert programs and was greeted with interest and sympathy by the Croatian audience.